Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2011. Július 29. 07:17, péntek | Belföld
Forrás: HírTV

Gépkatasztrófa a Liszt-reptéren

Gépkatasztrófa a Liszt-reptéren

Leszállás közben megcsúszott és egy földön guruló repülőgépbe csapódott egy Boeing 737-es a budapesti repülőtéren. A környéket robbanások rázták meg, a gépeket tűz borította be a gyakorlat forgatókönyve szerint.

Csütörtökön hajnalban, forgalommentes időben tartották meg a kényszerhelyzeti katasztrófavédelmi gyakorlatot a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. A forgatókönyv szerint egy landoló B-737-es megcsúszott a leszállópályán, s belecsapódott egy guruló Tu-154-es teherszállító repülőgépbe. A két gépet elborították a lángok, majd hatalmas robbanások rázták meg a környéket. A gyakorlaton résztvevők - a Repülőtéri Katasztrófavédelmi Igazgatóság, a repülőtéri Polgári Védelem, az Országos Mentő Szolgálat, a Budapest Airport Fegyveres Biztonsági Őrsége valamint a Repülőtéri Rendőr Igazgatóság emberei - komoly feladat előtt álltak, mivel több utas súlyosan megsérült, veszélyes rakomány, sőt egy fegyveres légimarsall is tartózkodott az egyik gépen.

Az alaposan előkészített gyakorlaton a tűzoltóknak igazi kerozintüzet kellett elfojtaniuk a kiszuperált gépek alá helyezett hatalmas tálcákból, a mentősöknek élethű „sérülteket” kellett ellátniuk, a repülőtéri polgári védelem biztosította helyszínt és a mentést, a reptéri fegyveres biztonsági őrök a magasban köröző rendőrségi helikopter reflektorfénye mellett fésülték át az erdőt a sötétben elkóborolt, halálra rémült utasok után kutatva.

A gyakorlat kétórás időtartamára be kellett zárni a budapesti repülőteret, akárcsak egy igazi katasztrófa helyzetnél - erről egyébként a légitársaságokat már időben értesítették. A gyakorlaton most először vetették be a Repülőtéri Katasztrófavédelmi Igazgatóság két vadonatúj osztrák gyártmányú, Rosenbauer Panther típusú 6x6 összkerék meghajtású tűzoltószerét, amit a Budapest Airport vásárolt az RKI tűzoltóinak. (rá)

HavariaPress

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld

Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium

Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot

2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld

Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással

Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében