Hírek
2018. Szeptember 10. 09:55, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Gázpalackokat próbáltak Magyarországra csempészni Röszkénél
Száz, klímaberendezések töltésére szolgáló gázpalackot találtak elrejtve a pénzügyőrök három szerb kamionban a röszkei autópálya-határátkelőhelyen - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-t.
Némedi-Varga Éva, a NAV Csongrád Megyei Adó- és Vámigazgatósága sajtóreferense közölte, az egymás után érkező járművekből kettő tisztítószereket, míg a harmadik farönköket szállított a fuvarokmányok szerint.
A pénzügyőrök mindhárom teherautót röntgenvizsgálatra küldtek. A röntgenkép eltérő sűrűségű anyagot jelzett a raktérben, ezért a járműveket a NAV munkatársai tüzetes átvizsgálták. A három raktérből összesen száz darab, egyenként 13,6 kilogrammos kapacitású, klímaberendezések töltésére szolgáló gázpalack került elő.
A fuvarokmányokon nem szereplő, 13 millió forint értékű gázpalackot a pénzügyőrök lefoglalták. A három sofőr ellen a pénzügyi nyomozók költségvetési csalás miatt indítottak eljárást – tudatta az alezredes.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld
Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz
A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.
2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld
Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban
Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.
