Városlista
2025. október 25, szombat - Bianka

Hírek

2021. November 08. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Frontok miatt előbb csapadékos hűvös lesz, majd száraz időnk

Frontok miatt előbb csapadékos hűvös lesz, majd száraz időnk

Kezdetben csapadékos és hűvösebb lesz az időjárás. Keddtől viszont szárazabb, napsütéses idő lesz jellemző - mondta az Országos Meteorológiai Szolgálat Facebook-on is közzétett videójában Mesterházy András meteorológus.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú, az MTI-hez vasárnap eljuttatott előrejelzése szerint hétfőn a nap első felében több helyen számítani lehet esőre, záporra. Délutánra a déli országrészben is megszűnik a csapadék. Az északi, északnyugati szelet az Észak-Dunántúlon élénk lökések kísérhetik. A leghidegebb órákban mínusz 1 és plusz 8, napközben 9 és 13 fok között alakul a hőmérséklet.

Kedden reggel előfordulhatnak ködfoltok, amelyek délelőtt megszűnnek. Napközben többnyire napos, gomolyfelhős időre van kilátás csapadék nélkül. A hőmérséklet hajnalban általában 0 és plusz 6 fok között alakul, de az északkeleti szélvédett völgyekben mínusz 3 fokot is mérhetnek. Kora délutánra 8-13 fokig melegszik a levegő.

Szerdán és csütörtökön a ködfoltok megszűnése után, a legtöbb helyen kisüt a nap. Szerdán nem várható csapadék, de csütörtökön és pénteken elvétve előfordulhat szitálás, kisebb eső. A minimumhőmérséklet mindhárom nap mínusz 3 és plusz 5 fok között valószínű. A maximumok szerdán 7 és 14, csütörtökön általában 9 és 15 fok között alakulnak, de a tartósabban felhős, párás részeken hidegebb is lehet. Pénteken 7 és 13 fok közötti csúcsértékek várhatók.

Szombaton és vasárnap a ködfoltok megszűnése után kisüt a nap. Szombaton nem valószínű csapadék, de vasárnap helyenként kialakulhat záporeső. A legalacsonyabb hőmérséklet mindkét nap mínusz 4 és plusz 3 fok között várható. Szombaton 7-12, vasárnap 8-13 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld

Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat

A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.

2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről

Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség