Hírek
2012. Március 20. 14:03, kedd |
Külföld
Forrás: OrientPress
Fontos fejlemény a végeláthatatlan görög ügyben

A korábban a kötvényekre biztosítást kötő ügyfelek kapnak pénzt, még ha nem is a teljes összeget amire biztosították az ügyleteket egy csőd esetére.
Úgy tűnik tehát, hogy valamennyire működik a rendszer – korábban ugyanis félő volt, hogyha egyértelmű csődhelyzetben nem jár az amúgy nagyon drága biztosítás, akkor nem is fog kapni senki.
A kérdés azért is egyre égetőbb, mert a piac egyre biztosabban árazza, hogy Spanyolország és Portugália is adósságleíratásokra kényszerülhet. A tegnapi aukción végül mindössze 21,5 százalékra értékelték a névérték arányában a befektetők az újonnan kibocsátott görög állampapír 'fair' árfolyamát. Ez azt eredményezi, hogy a CDS-t vásárlók a fennálló követelésük 78,5 százalékát kapják csak meg. Közben a görög gazdaság mély recessziójára számít idén is az ország központi bankja.
A jegybank szerint idén 4,5 százalékos lesz a recesszió mértéke, jövőre pedig további 0,5 százalékos gazdasági csökkenés várható. Tegnap egyébként lemondott posztjáról a pénzügyminiszter, akit a hét végén a görög szocialisták elnökévé választottak. Evangelosz Venizelosz azt mondta: teljes erejét a párt újjászervezésének és a küszöbön álló választási hadjáratnak akarja szentelni.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 19. 09:01, vasárnap | Külföld
Donald Trump és politikája ellen tüntettek az Egyesült Államok számos nagyvárosában
Donald Trump elnök és politikája elleni tiltakozásul összehangolt tüntetéseket tartottak az Egyesült Államok számos nagyvárosában szombaton.
2025. Október 19. 08:57, vasárnap | Külföld
kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg az USA
Az amerikai hadsereg feltételezett kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg - közölte Donald Trump elnök szombaton.
2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld
Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre
Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.