Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2020. Április 23. 12:02, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Folytatódik a balatoni strandfejlesztés: csúszdákra is jut pályázati pénz

Folytatódik a balatoni strandfejlesztés: csúszdákra is jut pályázati pénz

Folytatódik a strandok fejlesztése a Balatonnál: öt település kap pályázati pénzt csúszdák építésére, felújítására.

A 100 millió forintot elnyerő Balatonfenyves polgármestere szerdán az MTI-nek elmondta: öt önkormányzat kapott értesítést a Magyar Turisztikai Ügynökségtől (MTÜ) az elnyert támogatásról.

Lombár Gábor - aki a régió önkormányzatait tömörítő Balatoni Szövetség elnöki tisztét is betölti - hozzátette: a jelenlegi helyzetben nehéz lesz a 28-30 millió forintnyi önerőt előteremteni, de ha nem is erre a nyárra, jövőre megújulhat a település 80-as végén épült, évtizedek óta használaton kívüli csúszdája.

Guller Zoltán, az MTÜ vezérigazgatója a szervezet honlapján elérhető podcastban beszélt arról, hogy a csúszdafejlesztési pályázaton indult balatoni önkormányzatok mindegyike kapott támogatást, így Keszthelyen, Balatonfűzfőn, Balatonakaliban és Alsóörsön új csúszda épülhet - Alsóörsön kettő is -, a balatonfenyvesi pedig megújulhat.

Az MTÜ április elején közölte, hogy nem függesztette fel a kormány által támogatott strand- és csúszdafejlesztési pályázatait, a fejlesztések a járványügyi körülményekhez igazodva, meghatározott ütemterv szerint haladnak. Jelezték azt is, hogy a csúszdafejlesztések jó része várhatóan már csak jövőre tud megvalósulni, azok esetében még hátravan a támogatási szerződések megkötése és a közbeszerzések lebonyolítása.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld

Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója

Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.

2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld

Megalakult a Fidesz-frakció

Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.

2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről

Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról: