Hírek
2019. December 31. 15:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Folytatja újfajta ellenőrzési akcióját a fővárosi rendőrség
A fővárosi balesetek 90 százalékát sofőrök, a többit gyalogosok okozzák.
A balesetek kilencven százalékáért a járművezetők, tíz százalékáért pedig a gyalogosok a felelősek - mondta a Budapesti Rendőr-főkapitányság baleset-megelőzési és közlekedési osztályának vezetője kedd reggel az M1-en.
Szécsi Tibor szerint a műszaki hiba miatt bekövetkező szerencsétlenségek arány elenyésző, ezért ha mindenki betartaná a közlekedési szabályokat, a személyi sérülések és a halálesetek aránya jelentősen csökkenne a balesetekben.
Kitért arra is, hogy nemrégiben újfajta ellenőrzést vezetett be a rendőrség: civil autókból figyelték a forgalmat és büntették meg a szabálytalan járművezetőket. Az akció sikeres volt, ezért folytatni fogják, sőt már nemcsak a fővárosban, hanem az egész országban - közölte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 14:00, szerda | Belföld
Az érdekelt gazdasági szereplők javaslatot készítettek a külföldiek foglalkoztatásának szabályozására
2026. Július 08. 11:00, szerda | Belföld
Élelmiszerárak és a forint árfolyama tartja kordában az inflációt
2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Stop önkény
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.
2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld
A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este
Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
