Hírek
2020. November 30. 16:04, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Fokozott óvatosságra int a katasztrófavédelem a tűzesetek elkerüléséért

Fokozott óvatosságra int az ünnepi időszakban keletkező lakástüzek elkerüléséért a katasztrófavédelem.
A lakásokban keletkező tüzek legfőbb kiváltó oka a fűtőberendezések helytelen használata, a dohányzás és az elektromos zárlat - írta hétfői, az MTI-hez eljuttatott közleményében az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. Advent idején a koszorúkra helyezett mécsesek is fokozott kockázatot jelentenek. A vizsgálatok azt mutatják, hogy a lakástüzek többsége valamilyen emberi tevékenységre vezethető vissza, oka sok esetben mulasztás vagy gondatlanság.
A fűtési szezon kezdete óta huszonnégy halálos áldozatot szedtek a lakástüzek, az összesen csaknem tízezer négyzetméteren pusztító tüzekben hatvan ember sérült meg. A legtöbbször a fővárosban, valamint Pest, Borsod, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Jász-Nagykun-Szolnok és Bács-Kiskun megyében riasztották emiatt a tűzoltókat.
Emlékeztettek: péntek este a főváros V. kerületében, egy Szent István körúti lakásban, szombaton a Komárom-Esztergom megyei Környén, egy családi ház melléképületében keletkezett tűzben halt meg egy ember, vasárnap pedig Csongrád-Csanád megyében, Makón gyulladt ki egy ágy és halt meg emiatt egy ember.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld
ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése
Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése
2025. Április 18. 09:46, péntek | Belföld
NAV: érdemes minél előbb kiegészíteni bevallásukat azoknak, akiknek visszajár adó
2025. Április 18. 09:45, péntek | Belföld
Meteorológia: Mezőkovácsházán 30,6 Celsius-fok volt csütörtök délután
Csütörtökön először haladta meg a hőmérséklet Magyarországon ebben az évben a 30 Celsius-fokot - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2025. Április 18. 09:44, péntek | Belföld
Kora nyárias időjárás várható a húsvéti hosszú hétvégén
Nagypénteken még több hullámban várható zápor, zivatar és a hőmérséklet is kissé visszaesik, de ezt követően nagyrészt napos, kora nyárias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén, 20-26 Celsius-fok feletti maximumokkal