Hírek
2015. Augusztus 02. 04:04, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTIA Fidesz elkötelezett a természetvédelem mellett, a következő európai uniós
Fidesz: a párt elkötelezett a természetvédelem mellett
A Fidesz elkötelezett a természetvédelem mellett, a következő európai uniós ciklus forrásai soha nem látott fejlesztéseket tesznek lehetővé - közölte a nagyobbik kormánypárt szombaton az MTI-vel.
"Baloldali híresztelésekkel ellentétben nemhogy csökkennek a természetvédelemre szánt források, de a következő uniós ciklus forrásai soha nem látott fejlesztéseket tesznek lehetővé" - áll az MTI-hez eljuttatott közleményben, amelyben a nagyobbik kormánypárt V. Németh Zsolt, a környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkár által elmondottakra reagált.
Hangsúlyozták: a Fidesz továbbra is mindent megtesz azért, hogy a természeti értékeinket megvédje, 2020-ig több mint 1100 milliárd forint jut majd környezet- és természetvédelmi beruházásokra.
Mint a közleményben írták, az elmúlt években minden eddiginél több pénzt fordított a kormány az ország környezeti állapotának javítására. Ennek köszönhetően több száz természetvédelmi és turisztikai célú beruházás valósult meg.
A nemzeti parkok védelmére kiemelt figyelmet fordítanak.
Kitértek arra is, hogy a nemzeti parki termék védjeggyel támogatják azokat a kistermelőket és kisvállalkozókat, akik a helyi alapanyagok felhasználásával, a hagyományoknak megfelelően gazdálkodnak és hozzájárulnak a helyi gazdaság fejlődéséhez.
V. Németh Zsolt a Vas megyei Szőcén tartott sajtótájékoztatóján soha nem látott mértékűnek nevezte a természetvédelmi fejlesztéseket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését
Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.
