Városlista
2025. május 17, szombat - Paszkál

Hírek

2025. Március 22. 16:37, szombat | PR
Forrás: (x)

Ferencváros zöldebb lesz a Jánosik Kft. munkájával

Ferencváros zöldebb lesz a Jánosik Kft. munkájával

Nyílt közbeszerzési eljárás eredményeként a Jánosik és Társai Kft. nyerte el a Ferencváros Önkormányzatának tulajdonában lévő területeken végzendő kertészeti munkákat.

A közel 20 millió forint értékű megbízás 2025 május végéig tart – tájékoztatott Jánosik Lajos, a cég tulajdonosa.

A vállalat Budapest IX. kerületében felel a fák ültetési tervének elkészítéséért, a növények beszerzéséért, ültetéséért, valamint azok gondozásáért és ápolásáért. A szerződés értelmében a faültetési munkák során az MSZ 12172:2019 szabványt kell alkalmazniuk, amely részletesen meghatározza többek között a lombos fák kiültetéskori méretkövetelményeit, a törzs, a korona, a gyökérzet és a földlabda megfelelő paramétereit. Emellett előírja, hogy a fák ültetése előtt táj- és kertépítői szakképesítéssel és jogosultsággal rendelkező szakembernek kell ültetési tervet készítenie, amelyet az illetékes engedélyező hatóságnak jóvá kell hagynia. Mindez azért kulcsfontosságú, mert a fák hosszú távú életképessége és biztonságos fejlődése érdekében már az ültetés előtt gondoskodni kell a megfelelő élettér megteremtéséről.

Ferencváros mindig is kiemelt figyelmet fordított zöldterületeinek megóvására és fejlesztésére, beleértve a parkokat és a kerületben található kisebb erdőket is. Ennek szellemében bízták meg a kertészeti munkákban jártas Jánosik Kft.-t újabb fák ültetésével, valamint a zöld- és egyéb hulladékok elszállításával. A projekt eredményeként 60 új fa gazdagítja majd a kerület zöldfelületeit. A munkálatokat a vállalat tíz fős csapata végzi speciális gépek és eszközök bevonásával.

A Jánosik Kft., Magyarország egyik meghatározó facility management vállalata. Éves árbevételünk meghaladja a 25 milliárd forintot, és munkánk során mindig a minőségre és a fenntarthatóságra törekszünk. Hiszünk abban, hogy a rendezett és gondozott környezet hozzájárul az emberek életminőségének javításához, és büszkék vagyunk rá, hogy ennek megteremtésében szerepet vállalhatunk” – hangsúlyozta Jánosik Lajos.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 16. 14:43, péntek | PR

Az egészségügyi ellátást tartják a legfontosabbnak a külföldre utazó magyarok

a digitális ügyintézés a vezető az utazási biztosítás terén is

2025. Május 14. 08:57, szerda | PR

Hogyan alakult a gyerekinfláció?

a gyümölcsjoghurt lett a kivétel

2025. Május 05. 09:21, hétfő | PR

Megjelentek a tiktokos csalók

a fiataloknak minden platformon résen kell lenniük

2025. Április 29. 12:49, kedd | PR

Amikor a mesterséges intelligencia segít a klímavédelemben Kate segítségével visszatér az élet a cecei erdőbe

István Imre (Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság), Sipos Katalin (WWF Magyarország), Suba Levente (K&H) Forrás: K&H/Lorkó Dávid