Hírek
2016. Október 06. 05:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: Bajnok Artúr, az MTI tudósítója jelenti:
Feltehetőleg terrorcselekmény volt a rendőrök elleni késeléses támadás Brüsszelben

Feltehetőleg terrorcselekmény volt a rendőrök elleni késeléses támadás szerdán Brüsszelben - jelentette be a belga szövetségi ügyészség.
Eric Van der Sypt, a vádhatóság szóvivője elmondta, a hatóságok azért vitték az ügyet a szövetségi ügyészség elé, mert "minden okuk megvan azt gondolni, hogy terrortámadás történt", további részleteket azonban nem árult el a nyomozás érdekeire hivatkozva.
Egy Hicham D. nevű, 43 éves belga állampolgár szerda délelőtt késsel támadt két civil ruhás rendőrre a brüsszeli Schaerbeek negyedben. Az elkövető megpróbált elmenekülni, a megsebesített rendőrök egyik társa azonban lábon lőtte, majd őrizetbe vették. A támadó az őt meglövő rendőrnek eltörte az orrát.
Sem a rendőrök, sem a meglőtt támadó állapota nem életveszélyes.
Egyes sajtóhírek szerint a késelő korábban a fegyveres erőknél szolgált, azt nem tudni, hogy mi volt az indítéka.
Bernard Clerfayt schaerbeeki polgármester arról számolt be, hogy a tettest jelenleg kórházban ápolják, az állapota stabil, de még nem tudták kihallgatni.
A Le Soir című belga napilap értesülései szerint a bíróság szerda délután dönt az elkövető letartóztatásáról.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 05. 07:58, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - A rendezésről és a kétoldalú viszonyról tárgyalt telefonon az orosz elnök és a pápa
Az ukrajnai rendezésről és a kétoldalú együttműködés folytatásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és XIV. Leó pápa - közölte szerdán a Kreml sajtószolgálata.
2025. Június 05. 07:57, csütörtök | Külföld
Donald Trump: Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra
Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra - írta Donald Trump amerikai elnök Truth Social nevű közösségi portálján szerdán.
2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Külföld
Parajd - Katasztrófavédelem: magyar szakértők segítenek a sóbányánál kialakult helyzet kezelésében
Négy szakértő indult el szerdán Romániába, hogy szakmai támogatást nyújtson a parajdi sóbányánál kialakult helyzet kezeléséhez - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője szerdán az MTI-vel.