Városlista
2025. június 4, szerda - Bulcsú

Hírek

2019. Március 05. 15:02, kedd | Külföld
Forrás: mti

Évek óta először nem lesz napirenden a migráció az EU-csúcson

Évek óta először nem lesz napirenden a migráció az EU-csúcson

Hosszú évek óta a március végi európai uniós csúcstalálkozó lesz az első, amelynek egyáltalán nem szerepel a napirendjén a migráció kérdése, legalábbis a kedden közzétett tervezet szerint.

A március 21-22-i találkozón a tagállamok vezetői elsősorban a munkahelyteremtésről, a gazdasági növekedésről, a versenyképességről, a klímaváltozásról, aktuális külpolitikai kérdésekről, illetve a dezinformáció elleni küzdelemről fognak tárgyalni.

A legfrissebb adatok szerint tavaly ötéves mélypontra süllyedt az illegálisan Európába érkező bevándorlók száma, és a benyújtott menedékkérelmek száma is nagyjából megfelel immár a migrációs válság kezdete előtti, 2014-es szintnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 04. 07:15, szerda | Külföld

SZBU: az ukrán erők felrobbantották a Krími híd tartóoszlopait

Az ukrán erők víz alatti robbanószerkezetekkel felrobbantották kedden a Krími híd tartóoszlopait - közölte az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU).