Hírek
2022. Január 13. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Enyhe volt az új év első hete, kevesebb gáz fogyott

Az év első hetében 248,6 millió köbméter földgázt fogyasztott az ország a szokatlanul enyhe időjárás miatt, ez csaknem 110 millió köbméterrel kevesebb, mint az elmúlt öt év átlagos első heti fogyasztása
- közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) szerdán az MTI-vel.
A január 9-i adatok szerint a magyarországi földgáztárolókban 2,8 milliárd köbméter gáz van, a töltöttség 45 százalékos, ez az import forrásokkal és a hazai termeléssel elegendő tartalékot jelent még tartósan hideg idő esetén is - jelezte a hatóság.
Az idei első hét - a január 1-től 7-ig tartó időszak - legmelegebb napján, január 4-én a földgázfogyasztás 28,3 millió köbméter volt, mintegy 20 millió köbméterrel kevesebb, mint egy átlagos téli napon.
Az elfogyasztott földgázmennyiség követi a hőmérséklet változását, a napi középhőmérséklet 1 Celsius-fokos változása mintegy kétmillió köbméterrel változtatja a fogyasztást a fűtési időszakban.
Idén január első hetében 3,3 Celsius-fok volt a napi átlagos középhőmérséklet, 2,4 fokkal magasabb az elmúlt öt év azonos időszakának átlagánál.
A MEKH felidézte: az idei tél eddigi leghidegebb napja 2021. december 22-e volt, akkor mínusz 3,44 Celsius-fokos napi középhőmérséklet mellett 52,1 millió köbmétert fogyasztott a lakosság és az ipari felhasználók.
A január elejei enyhe idő miatt jellemző alacsony napi fogyasztások ellenére az idei téli összesített gázfelhasználás hasonló az előző évihez - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld
Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni
A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.
2025. Április 13. 11:10, vasárnap | Belföld
NAV: közeleg a gépjárműadó befizetésének határideje
Közeleg az április 15-i határidő, az autósok több mint fele már befizette a gépjárműadót, a 3,3 millió érintett közül 1,7 millióan - közölte az MTI-vel vasárnap a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2025. Április 13. 10:38, vasárnap | Belföld
Bemutatták a MOHU új fesztiválautomatáját a budapesti Vivicittá futóversenyen
A MOHU bemutatta a vállalat új fesztiválautomatáját a budapesti Telekom Vivicittá futóversenyen - közölte a cég kommunikációjáért felelős ügynökség szombaton az MTI-vel.
2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában
Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.