Hírek
2012. Július 05. 06:49, csütörtök |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Engedélyezték az otthon is elvégezhető HIV-tesztet

Az amerikai Gyógyszer és Egyészségügyi Hivatal kedden jóváhagyta annak az első, otthon is elvégezhető HIV-tesztnek a használatát, mely lehetőséget ad az emberek számára, hogy saját otthonukban, privát környezetben tudják meg az eredményeket. A teszt során, melyet OraQuick(R) In-Home HIV Test-nek hívnak, a páciens kenetet vesz a fogínyből, melyet egy ampullába tesz és 20 percen belül már meg is tudja az eredményt - írja a HealthDay.
A teszt-csomag a szakértők szerint új időszak kezdetét jelentheti a HIV-megelőzésben. Az amerikai Járványügyi Hivatal szerint több mint 1,2 amerikai hordozza magában a vírust, mely AIDS-et okoz, azonban ötből körül belül egy ember van tudatában annak, hogy fertőzött és tovább adhatja a HIV-et másnak.
'Tudatában lenni a betegségnek a terjedés megelőzése miatt nagyon fontos tényező' - mondta Dr. Karen Midthun szakorvos. 'Egy otthon is használható teszt elérhetősége egy újabb lehetőséget biztosít a diagnosztizálás és a megfelelő orvosi ellátást területén' - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 02. 15:24, szerda | Életmód
„Könnyek a vízben” – Egy koncert, ami életeket változtathat meg
Jótékonysági összefogás Székelyföldért a Puskás Szoborparkban
2025. Július 02. 07:47, szerda | Életmód
AM: megújul páratlan természeti kincsünk, a Kis-Balaton
2025. Július 01. 07:45, kedd | Életmód
MME: a vízimadarak etetése veszélybe sodorja az állatokat
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) hétfőn közzétett lakossági felhívásában arra kér mindenkit, hogy semmivel se etessék a vízimadarakat.