Városlista
2025. április 13, vasárnap - Ida

Hírek

2021. Január 30. 14:06, szombat | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Engedélyezte az AstraZeneca és az Oxfordi Egyetem vakcinájának forgalmazását az Európai Bizottság

Engedélyezte az AstraZeneca és az Oxfordi Egyetem vakcinájának forgalmazását az Európai Bizottság

Az Európai Bizottság pénteken feltételes engedélyt adott az AstraZeneca brit-svéd gyógyszeripari vállalat és az Oxfordi Egyetem új típusú koronavírus ellen közösen kifejlesztett oltóanyagának forgalomba hozatalára.

A Pfizer/BioNTech és a Moderna vakcinája után ez a SARS-Cov-2 koronavírus által okozott betegség, a Covid-19 elleni harmadik oltóanyag, amelynek megkezdődhet a tömeges alkalmazása az Európai Unió 27 tagországában.

Az amszterdami székhelyű Európai Gyógyszerügynökség (EMA) pénteken adott ajánlást az AstraZeneca és az Oxfordi Egyetem közös fejlesztésű vakcinájának egyéves feltételes forgalmazására, miután úgy ítélte meg, hogy az oltóanyag hatékony az új típusú koronavírus ellen.

A brit egyetem és a gyógyszeripari vállalat január 12-én nyújtotta be forgalmazási kérelmét az EMA-hoz.

Címkék: engedély, oltás, vakcina

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld

Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese

2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében

Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.

2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld

Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve

Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.

2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld

Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban

Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.