Hírek
2019. December 16. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Elvitték a Hatoslottó történetének második legnagyobb nyereményét
Idén már ötödik alkalommal vitték el a Hatoslottó főnyereményét. A szerencsés játékosok 1,051 milliárd forintot nyertek, a játék történetének második legnagyobb nyereményén osztozhatnak.
23 hét halmozódás után a hétvégén két telitalálatos is született a Hatoslottó aktuális sorsolásán. A vasárnapi játékon a 10, 14, 16, 26, 36, 42-es számokat megjátszó szelvény tulajdonosai immár milliárdosnak mondhatják magukat.
A játék első sorsolását 1988. október 29-én tartották. A Hatoslottó struktúrájában az akkor már sikeres osztrák 6+1 sorsolásos metódust és az 5+1-es nyereményosztályt vette át a Szerencsejáték Zrt. A játék kezdeti népszerűséget mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy minden idők legtöbb beérkezett fogadása már a második sorsoláskor, 1988 decemberében megtörtént: több mint 15,5 millió szelvényt kellett ellenőrizni.
A fentiek függvényében különösen érdekes, hogy a Hatoslottót először alkalmi, egyszeri játékként, csupán egy sorsolásra tervezték. Ezt később felváltotta a havi, 1992 januárja óta a kétheti, 1993 novembere óta pedig a heti rendszerességgel lebonyolított sorsolás.
A Hatoslottó több mint 30 éves történetében számos érdekes statisztikára bukkanhatunk. 2008 szeptemberében például egy sorsolás alkalmával négy telitalálatos szelvény is született, így a szerencsések egyenként több mint 19 millió forintot nyertek. Előfordult az is, hogy egymást követő négy alkalommal – 2002 52. hetétől 2003. harmadik játékhetéig - adtak fel telitalálatos szelvényt a játékosok.
Emellett természetesen több milliárdos nagyságrendű nyereményt is feljegyezhetünk, hiszen a 2008-as legnagyobb, közel 3 milliárdos nyeremény mellett tavaly például 1,29 milliárd forintot ért a szerencsésen megtippelt hat szám - közölte a Szerencsejáték Zrt. közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 17. 11:00, kedd | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP az egyetlen történelmi párt
2026. Február 17. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: aranykor köszöntött be az amerikai-magyar kapcsolatokban
Aranykor köszöntött be az Egyesült Államok és Magyarország közötti kapcsolatokban
2026. Február 16. 13:00, hétfő | Belföld
Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében
Mivel Ukrajna továbbra sem indította újra a tranzitot a Barátság kőolajvezetéken, Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében az Adria-kőolajvezetéken keresztül
2026. Február 16. 11:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Marco Rubio a béke megteremtésének lehetőségéről tárgyal Budapesten
A béke megteremtésének lehetőségéről és a magyar-amerikai kapcsolatokról tárgyal majd Budapesten Marco Rubio amerikai külügyminiszter
