Városlista
2025. július 19, szombat - Emília

Hírek

2015. Június 04. 07:15, csütörtök | Belföld
Forrás: Gazda Árpád, az MTI tudósítója jelenti:

Eltűnt egy magyar fiú a Szent Anna tónál

Eltűnt egy magyar fiú a Szent Anna tónál

Eltűnt egy 14 éves magyarországi fiú a székelyföldi Szent Anna tónál szerda délután - közölte Dudu Ovidiu ezredes, a Hargita megyei katasztrófavédelem szóvivője az MTI-vel.

A szóvivő elmondta: az eltűnt fiú egy népes magyarországi diákcsoport tagjaként érkezett vasárnap egy Kovászna megyei településre. A csoport szerdán látogatott el a Szent Anna tóhoz, ahol a gyermekek a felügyelők engedélyével mentek a vízbe. Délután vihar közeledett, ezért a felügyelők kiszólították a gyermekeket a tóból. Ekkor vették észre, hogy az egyik fiú hiányzik. Csak a parton hagyott ruháit találták meg.

A szóvivő elmondta, a helyi idő szerint 18 órai riasztás után három Kovászna megyei és két Hargita megyei búvárral, valamint fényszórókkal vonultak a helyszínre, ahol több órán keresztül keresték a gyermeket a vízben, de nem találták. Nem sokkal éjfél (közép-európai 23 óra) előtt kénytelenek voltak felfüggeszteni a keresést, mert a búvárok által felkavart iszap átláthatatlanná tette a tó vizét.

Csütörtökön reggel folytatódott a fiú keresése.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld

Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el

Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.

2025. Július 19. 07:49, szombat | Belföld

Kósa Lajos bejelentette, hogy megvan a nemzet aranya

Megvan a nemzet aranytartaléka, a 94,7 tonnát biztonsággal őrzi Dél-Pesten a Magyar Nemzeti Bank

2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld

Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet

A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza

2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról

A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál