Hírek
2016. Június 16. 12:39, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Elsőfokú figyelmeztetés a hőség miatt
Az országos tisztifőorvos az érkező hőhullám miatt elsőfokú figyelmeztető jelzést adott ki csütörtöktől az ország területére a hét végéig
- közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) csütörtökön az MTI-vel. A hét eleji csapadékos, szeles, hűvösebb időjárás után a meleg, párás időszakokkal váltakozó időjárás jelentősen megterheli a szervezetet, elsősorban az idősekét, valamint a szív- és érrendszeri betegségben és egyéb krónikus betegségekben szenvedőkét.
Az OMSZ előrejelzése szerint csütörtöktől déli áramlással igen meleg légtömegek érkeznek a Kárpát-medencébe.
Csütörtökön és pénteken a napi középhőmérséklet országszerte 25 Celsius fok körül lesz. Szombaton átmeneti csökkenés várható az esők miatt, majd a keleti országrészben a hét elején ismét igen magas hőmérséklet várható, több fokkal 30 fok feletti maximummal - tájékoztatott az ÁNTSZ.
fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld
Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén
2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld
Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra
Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.
2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét
Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest
Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
