Hírek
2021. Október 23. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Elítélték a férfit, aki megölte a munkaadóját

Elítélték a férfit,A Tatabányai Törvényszék első fokon 15 év börtönre ítélt egy férfit, aki megölte, gázolajjal lelocsolta, majd felgyújtotta munkaadóját - közölte a törvényszék sajtótitkára pénteken az MTI-vel. aki megölte a
Puskásné Sárközi Rita tájékoztatása szerint az elkövető és élettársa az áldozat alkalmazásában állt, birtokain különböző feladatokat láttak el és a tőle bérelt házban éltek.
Egy szóváltást követően 2020. április 12-én a férfi egy másfél méteres szögvassal fejbe ütötte munkaadóját, aki a helyszínen elhunyt. Ezt követően az elkövető élettársával az áldozatot - a munkaadó saját teherautójával - annak szomódi telkére vitte, ahol gázolajjal lelocsolták és meggyújtották a testet.
Az elkövető a gyilkosság eszközét és munkaadója egyik okostelefonját eltüntette, másik telefonjáról április 16-ig üzeneteket küldött magának, illetve másoknak, hogy a bűncselekmény felfedezését meghiúsítsa, majd a telefont is elégette.
A férfit a Tatabányai Törvényszék emberölés és kifosztás miatt 15 év börtönbüntetésre, élettársát bűnpártolásért 6 hónap börtönbüntetésre ítélte.
Az ítélet nem jogerős, a vádlottak és a védőik enyhítésért jelentettek be fellebbezést, míg az ügyész az elsőrendű vádlott vonatkozásában az ítéletet tudomásul vette, a másodrendű vádlott esetében 3 nap gondolkodási időt kért.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld
Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett
A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.
2025. Június 04. 07:03, szerda | Belföld
Kapu Tibor várhatóan június 10-én indul a Nemzetközi Űrállomásra
2025. Június 03. 07:42, kedd | Belföld
Karácsony Gergely: pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban
Pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban a kormánynak szóló első figyelmeztetésként - jelentette be közösségi oldalán Budapest főpolgármestere.