Hírek
2020. Augusztus 04. 14:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Elindult az Ökumenikus Segélyszervezet iskolakezdési kampánya
Elindult az Ökumenikus Segélyszervezet iskolakezdési kampánya, amelyet a Tesco áruházak vásárlói adománykuponokkal segíthetnek. Az akció célja, hogy kétezer iskolatáskát töltsenek meg a szükséges felszerelésekkel
- közölte a segélyszervezet hétfőn az MTI-vel. A szeptember 6-ig tartó, Iskolakezdés együtt! elnevezésű akcióban összegyűlt pénzből a segélyszervezet hátrányos helyzetű gyermeknek biztosít iskolaszereket.
Mint írják, a koronavírus-járvány miatt sok egyébként is hátrányos helyzetű család került még nehezebb anyagi helyzetbe. Számukra nagy kihívást jelent a szeptemberi iskolakezdéshez szükséges felszerelés előteremtése, különösen több gyermek esetén.
A segélyszervezet idén az előző évekhez képest kétszer annyi, azaz kétezer nehéz sorsú gyermek iskoláztatását szeretné támogatni.
A 2000 iskolatáska megtöltéséhez szükséges pénzen felül beérkező adományokat a gyermekek felzárkózását elősegítő egész éves munka támogatására fordítják.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában
Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót
Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.
