Városlista
2026. február 23, hétfő - Alfréd

Hírek

2016. November 27. 12:44, vasárnap | Külföld
Forrás: mti

Elhunyt Fidel Castro

Elhunyt Fidel Castro

Kilencven éves korában elhunyt Fidel Castro, a kubai forradalom \"atyja\" - jelentették hírügynökségek a kubai televízióra hivatkozva.

Életének kilencvenedik évében elhunyt Fidel Castro, a kubai forradalom “atyja”. A halálhírt fivére, Raúl Castro kubai elnök jelentette be, aki nyolc évvel ezelőtt vette át az ország vezetését bátyjától.

A Külügyi és Külgazdasági Intézet vezető kutatója szerint Fidel Castro volt kubai diktátor népszerűsége országában halála után még emelkedhet.

Nagy Sándor Gyula az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában azt mondta, hogy a Kubában élők kedvelték és kedvelik őt, ellenzék szinte alig van, ezért töretlen a népszerűsége, amely most még magasabb lehet. Ezt támogathatja, hogy a kubai televízió a napokban várhatóan történelmi filmeket fog vetíteni és az is, hogy testvére, a jelenlegi elnök, miniszterelnök, Raúl Castro elkezdi majd építeni Fidel személyi kultuszát.

Felidézte, hogy Castro rezsimje semmiképpen nem nevezhető demokratikusnak, egy véreskezű diktátort váltott le részben erőszakkal és akkor választásokat ígért, amely a mai napig várat magára. Fidel Castro a szegények érdekeit képviselő politikusból lett diktátor, bár rezsimje nem hasonlítható össze Észak-Koreáéval.

Címkék: elhunyt, fidel castro, Kuba

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld

Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát

A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban

2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld

Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt

A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.

2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld

Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén

Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.

2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld

Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát

Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.