Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2017. Szeptember 07. 09:27, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Egyre bővülnek az emberek elsősegélynyújtási ismeretei

Egyre bővülnek az emberek elsősegélynyújtási ismeretei

A számos program és a média, valamint a közszereplők hathatós közbenjárására sokat javult a lakosság elsősegélynyújtással kapcsolatos ismerete az elmúlt években

- mondta az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli műsorában Toldi Ferenc, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) mentőtisztje.

Jelezte, a mentőszolgálaton kívül több szervezet, így például a Magyar Vöröskereszt is szervez elsősegélynyújtó tanfolyamokat, de már vannak telefonos applikációk is, amelyekkel a legfontosabb lépések elsajátíthatók.

Toldi Ferenc hozzátette, a tanfolyamokon szerzett elsősegélynyújtó ismereteket ideális esetben évente kellene felfrissíteni.

Az Európai Vöröskereszt Szervezetek 2000-ben történt kezdeményezésére minden év szeptemberének második szombatján rendezik meg az elsősegélynyújtás világnapját.

Címkék: elsősegély, ismeret

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!

Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll