Városlista
2026. január 14, szerda - Bódog

Hírek

2022. Május 24. 13:07, kedd | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Egyik barátját halálra verte, egy másiknak életveszélyes sérülést okozott

Egyik barátját halálra verte, egy másiknak életveszélyes sérülést okozott

A Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség halált, valamint életveszélyt okozó testi sértés miatt emelt vádat egy férfi ellen, aki két barátját fejszenyéllel verte meg, egyikük a kórházban életét vesztette

- közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség kedden az MTI-vel. Borbély Veronika sajtószóvivő elmondta, a férfitől tavaly március 27-én barátja engedély nélkül elvitte az autóját, amit összetört. A negyvenes éveiben járó férfi ezért a barátját ököllel és fejszenyéllel többször megütötte. A sértett a kórházban belehalt koponyasérülésébe.

A férfi március elején ittas állapotban egy vele együtt dolgozó barátját verte meg ugyancsak fejszenyéllel, áldozata életveszélyes sérüléseket szenvedett.

A főügyészség a férfival szemben halált, valamint életveszélyt okozó testi sértés miatt nyújtott be vádiratot a Tatabányai Törvényszékre és indítványozták börtönbüntetés kiszabását.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll

Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.

2026. Január 14. 07:13, szerda | Belföld

Navracsics Tibor: az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás

Az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás - mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden a Facebook-oldalán közzétett videóban.

2026. Január 14. 07:12, szerda | Belföld

A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját

A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját - közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.