Hírek
2018. Október 11. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Egy utasszállító miatt ismét riasztották a Gripeneket
Nem jelentkezett be a polgári légiforgalmi irányításnál egy az Egyesült Királyságból Ciprusra tartó utasszállító repülőgép szerda délután, ezért riasztották a Magyar Honvédség Gripenjeit
- közölte a Honvédelmi Minisztérium az MTI-vel. A tájékoztatás szerint a Boeing 737-800-as gép nem tért el az előre leadott repülési tervtől, de a magyar légtérbe belépve a pilóták nem jelentkeztek be a HungaroControl légiforgalmi irányítóinál. A két Gripen néhány percen belül befogta és a szerb határig kísérte a gépet, a pilóták csak a szerb határ előtt nem sokkal vették fel a kapcsolatot a magyar irányítókkal.
A Flightradar24.com élő radarképe szerint a Jet2 légitársaság Edinburghből Páfoszba tartó gépe érintett az esetben, az LS797-es járatot teljesítő Boeing Kőszeg térségében lépett be a magyar légtérbe nem sokkal 14 óra előtt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port
Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.
2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
2026. Április 25. 17:56, szombat | Belföld
Orbán Viktor visszaadja mandátumát, Gulyás Gergely lesz a Fidesz frakcióvezetője
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát
