Hírek
2013. November 05. 08:02, kedd |
Külföld
Forrás: MTI
Egy nyolcéves gyerek Kína legfiatalabb tüdőrákos betege
Egy nyolcéves kislány Kína legfiatalabb tüdőrákos betege, betegségét egyértelműen a környezeti ártalmak, a levegőszennyezettség következményének tekintik - jelentette helyi forrásokból a China News Service kedden.
A Csiangszu tartományban élő kislány egy forgalmas út mentén lakott, ahol a levegő nagymértékben tartalmaz különböző szennyező anyagokat, magas a 2,5 mikron vagy annál kisebb átmérőjű porszemcsék koncentrációja - közölte a kínai hírügynökséggel Feng Tung-csie, a tartományi rákkórház orvosa.
Az eset ismét ráirányította a figyelmet a helyzet súlyosságára, amelyre korábbi statisztikai adatok már figyelmeztettek. Ezek szerint például Pekingben 2001 és 2010 között 56 százalékkal nőtt a tüdőrákban elhunytak száma. A főváros hivatalos adatai szerint a férfiak körében ez a vezető daganatos halálozási ok.
Az elmúlt három évtizedben Kínában 465 százalékkal nőtt a tüdőrák miatti halálozási arány. Az egészségügyi minisztérium adatai szerint évente körülbelül 600 ezer ember hal meg e betegségben. A kínai sajtóban megjelent egészségügyi szakvélemények szerint a tüdőrákos megbetegedések növekedését a következő húsz-harminc évben sem fogják tudni megállítani a légszennyezettség miatt.
Az egészségügyi világszervezet (WHO) rákkutató ügynöksége a múlt hónapban hivatalosan is kinyilvánította, hogy a levegőszennyezettség és az ipari füst egyértelmű okozója a tüdőráknak. Ez Ázsia leggyakoribb rákbetegsége.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Külföld
Óriási tüntetést tartottak Prágában a Babis-kormány ellen
Andrej Babis (ANO) vezette hárompárti koalíciós kormány politikája ellen tiltakoztak Prágában.
2026. Március 21. 14:00, szombat | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok katonai értelemben már győzött
Donald Trump amerikai elnök szerint az iráni konfliktust katonai értelemben már megnyerte az Egyesült Államok, a NATO szövetségesek pedig nem akartak csatlakozni az iráni atomfenyegetés kiiktatásához.
2026. Március 20. 14:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Hetekig elhúzódó harcokra számítanak Izraelben
Az izraeli hadsereg helyzetértékelése szerint még több hétig eltarthat az Irán és a Hezbollah elleni háború.
2026. Március 20. 06:54, péntek | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok nem készül szárazföldi erőket küldeni Iránba
Donald Trump szerint az Egyesült Államok nem készül szárazföldi erőket küldeni Iránba - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt a Fehér Házban.
