Hírek
2020. Július 08. 09:05, szerda |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egy második hullám súlyosan érintheti az európai gazdaságot
Ha a koronavírus-járvány esetleges második hulláma az elsőhöz hasonló mértékű visszaesést jelentene, az nagyon súlyosan érintené az európai gazdaságot - hangsúlyozta Halmai Péter közgazdász az M1 kedd esti műsorában.
Hozzátette: ennek elkerülése elemi érdeke az európai nemzeteknek.
Halmai Péter emlékeztetett, hogy az Európai Bizottság kedden nyilvánosságra hozott előrejelzése szerint az euróövezetben idén mintegy 8 százalékos GDP csökkenés várható. A kritikus országokban ez az arány 10 százalék feletti. Ilyen nagyságrendű visszaesés a második világháború óta nem volt Európában - jegyezte meg.
A közgazdász szólt arról is, hogy a magyar gazdaságot nézve az exportorientált iparágazatokat és a turizmust sújtotta leginkább a járvány. Utóbbi kapcsán azt mondta: a belföldi turizmus hatásaként előbb a vidéki turizmus állhat helyre. A budapesti turizmus helyreállására egy-másfél évet jósolnak a szakértők - mondta Halmai Péter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 13:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai hadiipar megnégyszerezi a különleges osztályú fegyverzet gyártását
Az Egyesült Államok hadiipari vállalatai megnégyszerezik a különleges osztályú fegyverzet gyártását - közölte Donald Trump amerikai elnök, miután a Fehér Házban fogadta a védelmi ipar legnagyobb cégeinek vezetőit pénteken.
2026. Március 07. 08:48, szombat | Külföld
Izraeli Védelmi Erők: 80-nál is több vadászbombázóval támadta Izrael Iránt
Izrael szombaton hajnalban több katonai célpont ellen hajtott végre légicsapást Iránban. A támadás során kulcsfontosságú létesítményeket vettek célba, köztük egy földalatti ballisztikusrakéta-gyárat és egy katonai akadémiát.
2026. Március 06. 14:00, péntek | Külföld
Izrael ismét iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból
Az izraeli hadsereg az Irán elleni háború hatodik napján, csütörtökre virradóan újabb iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból, ami miatt három légiriadó is volt az éjjel
2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában
Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.
