Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2020. Március 11. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Egy idős házaspár gyilkosa ellen emeltek vádat

Egy idős házaspár gyilkosa ellen emeltek vádat

Többszörösen minősített emberölés bűntette miatt emelt vádat a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészség egy 58 éves férfi ellen, aki egy idős házaspárt ölt meg Szikszón 2011-ben -tájékoztatta a vádhatóság az MTI-t kedden.

A közlés szerint a vádlott úgy tudta, hogy a 83 éves férfi és a 79 éves nő több millió forint készpénzt tart otthonában.

A férfi magához vett egy téglát és műanyag kötelet, és az idős házaspár házához indult azzal a szándékkal, hogy értékeiket megszerezze. Miután beengedték, a férfi az udvaron mindkét sértettet több alkalommal, nagy erővel a fején megütötte, és miután a földre kerültek, kézzel tovább ütlegelte, rugdosta őket. A magatehetetlen idős embereket a fáskamrába húzta, lábaikat és kezeiket összekötözte.

A vádlott ezután átkutatta a házat, de a pénzt nem találta meg. A magukra hagyott sértettek koponyacsont-töréses sérüléseik következtében a helyszínen meghaltak.

Az ügyészség a letartóztatásban lévő vádlottal szemben életfogytig tartó fegyházbüntetést és közügyektől eltiltást indítványozott - közölte a vádhatóság.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.