Hírek
2015. Augusztus 09. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Déva várával bővült a szarvasi Mini Magyarország makettpark
Átadták szombaton a szarvasi Mini Magyarország legújabb, történelmi hátterű makettjét, az erdélyi Déva várát.
Az alkalomból jótékonysági napot is rendeztek: a makettpark szombati jegybevételét a dévai Szent Ferenc Alapítvány számára ajánlják fel.
Ruszinkó Ádám, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) turizmusért felelős helyettes államtitkára az M1 aktuális csatornán szombaton felidézte, hogy a makettparkot elkezdték bővíteni a történelmi Magyarország építészeti emlékeivel is, közöttük Erdély történelmi váraival, nevezetességeivel, ennek keretében adták át Déva várának modelljét.
A szarvasi Mini Magyarország makettparkot tavaly 76 ezer látogató kereste fel, idén szeretnék átlépni az "álomhatárt" jelentő százezres látogatószámot - mondta Ruszinkó Ádám.
A helyettes államtitkár kitért arra is, hogy az olyan nagy nyári fesztiválok, mint a hétfőn kezdődő Sziget vagy a korábban megrendezett Balaton Sound, sok fiatal külföldit vonzanak Magyarországra, ők később idősebb korukban, akár turistaútra, akár kongresszusokra is, várhatóan szívesen térnek majd vissza az országba.
fotó: www.minimagyarorszag.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat
Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.
