Városlista
2026. június 7, vasárnap - Róbert

Hírek

2012. Január 04. 12:28, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Csúnyán beszakadt a forint - 320 felett a jegyzés, emelkednek az állampapírhozamok

Csúnyán beszakadt a forint - 320 felett a jegyzés, emelkednek az állampapírhozamok

Szakad a forint, az euróval szembeni jegyzés új történelmi mélypontot ütött meg, 320 forint fölé került, soha nem volt még ennyire gyenge a hazai deviza.

A nemzetközi hitelkeretről tervezett tárgyalások időzítésével és kimenetelével kapcsolatos bizonytalanság változatlanul nyomasztóan hat a forintra. A forint gyengülése miatt emelkednek a magyar állampapírhozamok. A 10 éves kötvényhozam már a 10,52 százalékon is volt ma reggel.

A félelmek azután erősödtek fel ismét, hogy a hitelminősítők szerint egyre nagyobb a kockázata annak, hogy Magyarország csődbe megy, ha nem tud megállapodni a valutaalappal. Az Európai Bizottság szóvívője tegnap azt mondta, hogy Brüsszel elvárja, hogy a magyar jegybank független maradjon és módosítsák a jegybanktörvényt. Szíjjártó Péter a miniszterelnök szóvívője tegnap azt mondta, hogy a kormány kész konzultálni az Európai Bizottsággal jegybankügyben. A brüsszeli szóvivő szerint a Bizottság megkapta a módosított jegybank törvény fordítását, és jelenleg azt vizsgálják, hogy a magyar szabályozás összhangban van-e az európai normákkal. Amíg ebben az ügyben nem születik döntés, egy új hitelkeretről szóló hivatalos tárgyalások nem indulhatnak el.

Médiaértesülések szerint a kormány a devizatartalékok egy részét az önkormányzatoktól átvett adósságok rendezésére, illetve gazdaságösztönzésre használná fel, a hírt azonban kormányoldalról cáfolták tegnap. Közben a svájci frankkal szemben már a 261-as szint fölött van az árfolyam. A forint zuhanása lerántotta a magyar tőzsdét is, a Bux több mint 1 százalékot vesztett és a blue chipek is mínuszban vannak, a legnagyobbat eddig az OTP zuhant.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld

Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség

Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség

2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend

Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Június 07. 08:44, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor állítsa le a Fidesz dezinformációs kampányát!

Felszólítom Orbán Viktort, hogy állítsa le a Fidesz dezinformációs kampányát és a propagandája által használt gyűlöletbeszédet - írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.