Városlista
2025. szeptember 9, kedd - Ádám

Hírek

2011. December 24. 07:38, szombat | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Csillaggyár az Orionban

Csillaggyár az Orionban

Valóságos csillaggyárat kapott lencsevégre a Hubble űrteleszkóp az Orion csillagködben.

Mint a Space.com űrkutatási hírportálon olvasható, a Hubble legújabb felvételein sűrű por- és gázoszlopok láthatók, amelyek mögött új csillagkezdemények „bujkálhatnak”. A felvételek bemutatják a fiatal és forró csillagokat is, amelyek épp csak kibújtak a „gubóból” és erős ibolyántúli fénnyel árasztják el a nebulát.

Az Orion nebula (M42-M43, NGC 1976) bolygónktól 1344 fényévnyire található, ez a Földhöz legközelebbi csillagképződési régió. Két fényes csillagközi gázfelhőről van szó az Orion csillagképben, amelyek egymáshoz nagyon közel, részben egybefolyva helyezkednek el. A csillagköd „átmérője” 24 fényév, tömege 2000 Nap-tömegnek felel meg.

Címkék: csillag, Hubble, Orion

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul

A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.

2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld

Kövér László: mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében történelmi siker

Mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében véve egy történelmi siker, amelyben, bár nemcsak a Fidesz vett részt, de tagjai sok tekintetben úttörők voltak