Hírek
2011. Augusztus 03. 14:13, szerda |
Külföld
Forrás: HírTV
Csapaterősítést kért a NATO
Csapaterősítést kért a NATO koszovói parancsnoksága, mert nem tudják biztosítani a Koszovó és Szerbia közötti határátkelőket.
A szövetségesek két átkelőt őriznek. Az egyik határállomást a múlt héten a szerbek és a koszovói albánok is megpróbáltak elfoglalni. Később a szerb hadsereg blokád alá vonta az átkelőt. A koszovói vezetés szerint Szerbia háborúra készül, de a belgrádi vezetés ezt tagadja. Az Európai Unió tárgyalókat küldött a koszovói szerbekhez, de egyelőre nem tudták elérni a blokád feloldását.
Továbbra is járőröznek
Augusztustól 207 magyar békefenntartó is Koszovóban teljesít szolgálatot. Az állományt Szolnokon búcsúztatták el. A nagyrészt a Könnyű Vegyes Zászlóalj katonáiból álló ötödik kontingens fél évig állomásozik a 2008-ban függetlennek kikiáltott balkáni országban. A magyar katonák feladata továbbra is a járőrözés, a területbiztosítás, az őrzés-védelem valamint személyek és konvojok kísérete lesz. (da)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 27. 15:00, szerda | Külföld
Parajd - Ígéretek helyett konkrét megoldásokat sürget egy évvel a katasztrófa után a Hargita megyei önkormányzat elnöke
Ígéretek helyett konkrét megoldásokat és valódi felelősségre vonást sürget a román hatóságok részéről egy évvel a parajdi bányakatasztrófa után Bíró Barna Botond, a Hargita megyei önkormányzat elnöke.
2026. Május 26. 12:00, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Lavrov tájékoztatta Rubiót az ukrán katonai célpontok és döntéshozatali központok ellen készülő csapásokról
2026. Május 25. 12:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: \"Rendezett és konstruktív\" egyeztetések zajlanak
\"Rendezett és konstruktív\" módon haladnak az egyeztetések az Egyesült Államok és Irán között a konfliktus lezárásáról - közölte Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
