Hírek
2019. Május 02. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Csaknem egymillió facsemetét ültetett az Ipoly Erdő
Csaknem egymillió facsemetét ültetett az Ipoly Erdő Zrt. - közölte a cég szerdán az MTI-vel.
Közölték: a cég is részt vett a tavaszi erdősítési programban, amelynek célja a klímavédelem és a magyarországi erdők állapotának, természetességének javítása.
Az Ipoly Zrt. 98 hektáron 930 ezer facsemetét ültetett azokon a területeken, ahol a természetes felújulás nem ment végbe - közölték.
Tavasszal az erdészet munkatársai, a csemeteültetésen túl 380 mázsa kocsánytalan tölgy makkot vetettek, ezzel segítve 100 hektár idősebb állomány megújítását.
Az Ipoly Erdő Zrt. Pest és Nógrád megyében 64 ezer hektár állami erdőterületen gazdálkodik. Ez a terület magába foglalja a Börzsönyt és a Cserhátot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld
A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg
A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.
