Hírek
2022. Április 23. 13:08, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Csaknem 90 szakma mutatkozik be az idei Szakma Sztár Fesztiválon

Csaknem 90 szakma, köztük 22 agrárszakma mutatkozik be az idei Szakma Sztár Fesztiválon, amelyet jövő hétfőn, kedden és szerdán tartanak a budapesti Hungexpón - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) az MTI-vel.
A 15. Szakma Sztár Fesztivált a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával (MKIK) együttműködve szervezi a NAK.
A rendezvényen mezőgazdasági, erdészeti, élelmiszeripari, környezetvédelmi és vízügyi szakképzéssel ismerkedhet meg a közönség. A látogatók az élményeken túl hasznos ismeretekkel is gyarapodhatnak, mivel a szakmai bemutatókon maguk is részt vehetnek - ismertetik közleményben. A programokkal a szervezők a pályaválasztás, szakmaválasztás előtt állókat szeretnék megszólítani. A NAK 2500 általános iskolai tanuló számára biztosítja a részvételt a fesztiválon, ahol a bemutatók mellett megrendezik az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny döntőjét is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.
2025. Július 20. 10:09, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben
Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és azon, hogy segítsék a bajba jutott tógazdaságokat, halas- és horgásztavakat üzemeltető vállalkozásokat
2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 29. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.