Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2017. Április 26. 13:12, szerda | Belföld
Forrás: mti

Csaknem 20 fokos különbség lehet a keleti és nyugati országrész között

Csaknem 20 fokos különbség lehet a keleti és nyugati országrész között

Kettészakad az ország időjárása: csaknem 20 Celsius-fok különbség a keleti és a nyugati országrész között - hívta fel a figyelmet szerdán Facebook-oldalán az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Szerdán országszerte sok napsütés várható, Északnyugaton és a Nyugat-Dunántúlon lehet felhősebb, borúsabb az ég. A Dunántúlon, valamint a Duna-Tisza közén több helyen gyenge eső, zápor is lehet. A Dunántúl nyugati területein viharossá fokozódhat a szél is. A legmagasabb nappali hőmérséklet 19-25 fok között alakul. Késő estére 13-18 fok közé hűl le a levegő.

A meteorológiai szolgálat azt írta: az országtól nyugatra húzódó hosszú frontrendszer csak nagyon lassan közelít a Kárpát-medence felé. Csütörtökön a hideg levegő az alacsony légrétegekben már beszivárog az Észak-Dunántúlra; abban a térségben felhős, esős idő várható, és a hőmérséklet csaknem a hajnali minimum értékek körül "konzerválódik". Ezzel szemben az ország keleti felére délies áramlással még meleg levegő érkezik, ott a több órás napsütés és az élénk szél hatására több helyen 25 fok köré melegedhet fel a levegő.

A két véglet közt a középső területeken változó felhőzetre, és főként délután záporokra, zivatarokra is számítani lehet - írta a meteorológiai szolgálat.

Az előrejelzés szerint csütörtökön is többfelé lesz erős a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet északnyugaton 6-8, másutt 8-13 fok között alakul. A nappali maximumok a Dunántúl északnyugati felén már csak 8-13, az Alföld délkeleti részén még 22-25 fok között alakulnak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.

2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld

Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.

2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé

A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin