Hírek
2022. Március 10. 14:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Csaknem 120 millió forintot csalt ki bankoktól egy pécsi nő

Több rendbeli csalás és közokirat-hamisítás miatt emelt vádat a Pécsi Járási Ügyészség egy helyi nő ellen, aki cége nevében különböző bankoktól felvett kölcsönökkel csaknem 120 millió forintos kárt okozott a pénzintézeteknek.
A vádhatóság az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében azt írta, a nő 2013-ban alapított gazdasági társaságot, 2017-ben pedig elhatározta, hogy a társaság nevében több pénzintézettől vesz fel hitelt, a kölcsönt pedig nem fogja visszafizetni.
A nő négy bankhoz nyújtott be hitelkérelmet 2017 májusában. Azért, hogy a pénzintézetek a központi hitelinformációs rendszerből ne szerezhessenek tudomást a többi kérelemről, illetve hogy a lehető legnagyobb összeget kaphassa meg, egyazon napon kereste fel a bankokat.
A nő a kölcsönszerződések megkötése és a hitelek lehívása után üzletrészét színleg eladta egy férfinak, aki hamarosan szintén továbbadta a céget. Az új ügyvezetők a céggel kapcsolatos iratokat, eszközöket azonban nem vettek át, a céget nem is akarták működtetni, a társaság tényleges vezetője továbbra is a vádlott nő maradt.
A nő a megkapott hiteleket nem a szerződésekben megjelölt célra használta fel, azokat nem fizette vissza, így összesen csaknem 120 millió forint kárt okozott a pénzintézeteknek.
A nőt több rendbeli csalással és közokirat-hamisítással, az ügyvezetőséget színleg vállaló férfiakat közokirat-hamisítással vádolja az ügyészség.
Az ügyben a Pécsi Járásbíróság fog dönteni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 21. 07:57, hétfő | Belföld
AM: jelenleg is tart az aratás, figyeljünk az utakon!
Még tart az aratási időszak, ezért országszerte a nagy mezőgazdasági munkagépek megemelkedett forgalmára kell számítani az utakon, ez pedig fokozott figyelmet és türelmet igényel minden járművezetőtől
2025. Július 21. 07:56, hétfő | Belföld
Kövér László: Magyarország a józan ész politikájának képviselője
Magyarország a józan ész politikájának leghatározottabb képviselője napjaink Európájában
2025. Július 21. 07:54, hétfő | Belföld
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható, zápor, zivatar a hétvégéhez közeledve egyre gyakrabban alakulhat ki
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.