Hírek
2022. Május 17. 08:59, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok/illusztráció: pixabay
Brutálisan megverte élettársát
Brutálisan megverte élettársát a férfi, akit most súlyos testi sértés miatt elítélt az esztergomi bíróság.
A férfi és élettársa 2021. május 3-án érkeztek az esztergomi munkásszállóra. A férfi ittas állapotban a nővel a munkásszállón vitatkozott, amelynek során mindketten kölcsönösen szidalmazták egymást és trágár módon beszéltek. A férfi ezután a nőt többször ököllel arcon ütötte, majd miután a földre került többször fejbe is rúgta. A munkásszállón tartózkodók akadályozták meg, hogy a vádlott a sértettet tovább bántalmazza – közölte az ügyészség.
A nőnek eltört az orrcsontja, sérülései 3 hét alatt gyógyultak meg.
A férfi korábban már ötször volt büntetve, legutóbb a bíróság 2020-ban garázdaság vétsége miatt 1 év 4 hó, végrehajtásában 2 év 6 hónapra felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte.
Most az Esztergomi Járási Ügyészség vádirata alapján az Esztergomi Járásbíróság 1 év 8 hó börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.
Az elsőfokú ítélet jogerős, azt az ügyész, vádlott és védő is tudomásul vette.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld
Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél
2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került
Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába
