Városlista
2026. január 24, szombat - Timót

Hírek

2018. Június 08. 12:47, péntek | Belföld
Forrás: mti

Brit embercsempész ellen emeltek vádat Szegeden

Brit embercsempész ellen emeltek vádat Szegeden

Vádat emelt az ügyészség azzal az iraki származású brit állampolgárságú férfival szemben, aki egy kocsi szellőzés nélküli rakterébe zsúfolva akart harminc embert a magyar határtól Nyugat-Európába szállítani 2015-ben

- tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség helyettes szóvivője pénteken az MTI-t.
Serfőző Katalin közölte, az előzetes letartóztatásban lévő férfit több személynek segítséget nyújtva, vagyoni haszonszerzés végett, a csempészett személyek sanyargatásával elkövetett embercsempészés bűntettével vádolják.

A vádirat szerint a férfi Budapesten vásárolt gépkocsit, hogy azzal migránsokat pénz ellenében a szerb-magyar határ közeléből Nyugat-Európába szállítson. 2015. augusztus 22-én Ásotthalom közelében vette fel egy mások által a szerb-magyar zöldhatáron átkísért harmincfős csoport tagjait. A gépkocsi rakterében érdemi szellőzés nem volt, kevés légcsere mellett a sötét, meleg, fülledt raktérbe bezsúfolt migránsoknak a mintegy fél óráig tartó szállítás fokozott testi és lelki gyötrelmet okozott.

A rendőrök felfigyeltek a túlterhelt járműre, igazoltatni akarták, de a vádlott elhajtott. Menekülés közben több alkalommal átment a szembe sávba, kanyarodás közben majdnem felborult. A vádlott Bordány mellett kiugrott a kocsiból és elmenekült. A férfit sikerült azonosítani, a holland hatóságok 2017 júliusában fogták el - tudatta az ügyész.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 24. 08:09, szombat | Belföld

KSH: novemberben a bruttó átlagkereset 756 400 forint volt

2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt.

2026. Január 24. 08:08, szombat | Belföld

Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten

Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten pénteken.

2026. Január 24. 08:05, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál

Megnyílt a Konfuciusz Intézet a győri Széchenyi István Egyetemen is, ami demonstrálja, hogy Európával ellentétben Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál