Városlista
2026. április 5, vasárnap - Vince

Hírek

2012. Április 19. 14:21, csütörtök | Sport
Forrás: mno.hu / MTI

Bolt 9.4-et futna 100 méteren az olimpián

Bolt 9.4-et futna 100 méteren az olimpián

Saját világrekordjait akarja megjavítani a londoni nyári olimpián Usain Bolt, a 100 és 200 méteres síkfutás címvédője.

A jamaicai atléta a BBC-nek adott interjújában azt mondta, 100 méteren 9.4, 200-on pedig 19 mp a célja. Bolt a 2009-es berlini világbajnokságon állította fel a jelenlegi csúcsokat: a klasszikus sprinttávon 9.58, 200-on pedig 19.19 mp-et futott.

„Mindenki rekordokat akar látni tőlem, én pedig keményen dolgozom azért, hogy sikerüljön javítani a csúcsokon” – fogalmazott a 25 éves vágtázó, s hozzátette, ha mindkét távon meg tudná védeni olimpiai bajnoki címét, akkor minden bizonnyal élő legendává válna.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 05. 14:00, vasárnap | Sport

FA Kupa - A Liverpool kiütésével elődöntős a Manchester City

A tavalyi döntős Manchester City 4-0-ra legyőzte szombaton kora délután a Szoboszlai Dominikkal és Kerkez Milossal felálló Liverpoolt a labdarúgó angol FA Kupában, és a legjobb négy közé jutott.

2026. Április 02. 07:26, csütörtök | Sport

Férfi kézilabda BL - Nyolcgólos előnyben a Veszprém

A Veszprém házigazdaként 32-24-re legyőzte a Paris Saint-Germaint a férfi kézilabda Bajnokok Ligája rájátszásának szerdai játéknapján, a negyeddöntőbe jutásért zajló párharc első mérkőzésén.

2026. Április 01. 07:15, szerda | Sport

Magyar-görög - Nem bírt egymással a két csapat

A magyar labdarúgó-válogatott gól nélküli döntetlent játszott a vendég görög csapattal a Puskás Arénában rendezett keddi barátságos mérkőzésen.

2026. Március 31. 07:13, kedd | Sport

Magyar-görög - Rossi: mostani ellenfelünk erősebb, mint Szlovénia

Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a magyar labdarúgó-válogatott keddi ellenfele, a görög csapat erősebb, mint a szombaton 1-0-ra legyőzött Szlovénia volt.