Hírek
2012. Augusztus 15. 11:31, szerda |
Életmód
Forrás: MTI
Öbölátúszás a hétvégén
A hétvégén rendezik meg a hagyományos Öbölátúszást Balatonfüred és Tihany között, 3 és fél kilométeres távon.
A verseny, amelyet első ízben 1992-ben bonyolítottak le ugyanitt, idén kétnapos lesz. A fő attrakció a szombaton 12:30 órára kiírt klasszikus, bárki által teljesíthető 3,5 kilométeres verseny, míg vasárnap családok és csapatok versenghetnek egymással. Németh Zsolt főszervező az MTI-nek szerdán elmondta, hogy az eseményen köszönteni akarják a londoni olimpikonokat is.
"Az Öbölátúszás résztvevői tisztelegni szeretnének a két úszó olimpiai bajnokunk, Risztov Éva és Gyurta Dániel teljesítménye előtt, elismerve az őket felkészítő, Széles Sándor vezette edzői csapat érdemeit is. A Londonban szerepeltek mindegyikét meghívtuk, közülük Gyurta Gergely biztosan elindul az Öbölátúszáson is, amelynek résztvevőire az előrejelzések szerint jó idő, kellemes hőfokú víz vár" - mondta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 02. 17:00, kedd | Életmód
A török kori palánkvár külső árkát fedezhették fel, és egy ágyúgolyót is találtak Baján
2026. Június 02. 06:56, kedd | Életmód
Döntő lehet a korai felismerés – Ezekre a jelekre figyeljünk óvodás gyermekünknél
Szalóky-Szekeres Petra gyógypedagógus komplex, mégis közérthető módon nyújt tájékoztatást a témában.
2026. Június 01. 07:02, hétfő | Életmód
Változékony, záporos-zivataros idővel indul a nyár
Változékony idővel kezdődik a meteorológiai nyár, június első hetében többfelé, több hullámban várható zápor, zivatar.
2026. Május 31. 11:00, vasárnap | Életmód
Szallas.hu: tavasszal Budapest, nyáron Siófok a legnépszerűbb hazai úti cél
A tavaszi időszakban Budapest volt a legnépszerűbb belföldi úti cél, míg a nyári előfoglalások alapján Siófok, valamint a balatoni és fürdővárosi települések iránt mutatkozik a legnagyobb érdeklődés.
