Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2025. Február 17. 09:06, hétfő | Sport
Forrás: MTI

Böde vezérletével nyert a Paks az Üllői úton

Böde vezérletével nyert a Paks az Üllői úton

A labdarúgó NB I 20. fordulójában a Ferencváros 2–0-ra kikapott odahaza a Pakstól.

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ
Ferencvárosi TC–Paksi FC 0–2 (Böde 64., 90+5.)
Budapest, Groupama Aréna, 7129 néző. Vezette: Karakó

Az első félidőben a Ferencvárosnak volt valamivel több lehetősége, ugyanakkor úgy tűnt, hogy a Paks elsősorban elrontani akarja a címvédő játékát, vagy legalábbis nagyon meg akarja nehezíteni a rivális dolgát. Ez összességében sikerült a tolnaiaknak, a szünetig az FTC nem tudott mit kitalálni a szervezetten védekező ellenféllel szemben, és még szerencséje sem volt. Egy alkalommal ugyanis a paksi kapus, Szappanos ritkán látható módon bizonytalankodott saját ötösén belül, de ebből a helyzetből sem sikerült előnybe kerülnie a házigazda zöld-fehéreknek.

Fordulás után nem változott jelentős mértékben a játék képe, majd Bognár György, a vendégek vezetőedzője kettős cserével frissített a csapatán: pályára küldte Böde Dánielt is, aki a beállása után öt perccel megszerezte a vezetést a paksiaknak.

A kapott gól után jelentős mértékben megélénkült a Ferencváros játéka, a hazaiak egyre másra vezették a támadásaikat, a Paks pedig önfeláldozó védekezéssel igyekezett állni a rohamokat. A hajrában megszaporodtak a paksi ellenakciók és az egyik ilyen végén - már a ráadásban - Böde újfent betalált, ezzel végleg eldöntötte a mérkőzést.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Címkék: Böde, paks

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 14:00, kedd | Sport

El-selejtező - Török vagy lengyel ellenfél várhat a Ferencvárosra

Amennyiben a Ferencváros túljut a holland Twente együttesén, úgy a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének harmadik fordulójában török vagy lengyel ellenfél vár rá.

2026. Július 21. 09:00, kedd | Sport

Vb-2026 - A győzelmi körúttal ünnepel a spanyol válogatott Madridban

Győzelmi körúttal ünnepli világbajnoki győzelmét a spanyol labdarúgó válogatott Madridban hétfő este.

2026. Július 20. 13:00, hétfő | Sport

Férfi kézilabda junior Eb - Aranyérmes a magyar válogatott

A magyar férfi junior kézilabda-válogatott hosszabbítás után 34-32-re legyőzte Svédországot a romániai korosztályos Európa-bajnokság vasárnapi, kolozsvári döntőjében.

2026. Július 20. 07:36, hétfő | Sport

Vb-2026 - Spanyolország másodszor is hosszabbításban lett világbajnok

Az Európa-bajnok spanyol válogatott hosszabbításban 1-0-ra legyőzte a címvédő argentin csapatot vasárnap az észak-amerikai labdarúgó-világbajnokság New York-i döntőjében, így története során másodszor lett aranyérmes.