Hírek
2012. Május 24. 14:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Bioetanol-üzem épül Mohácson
Bioetanol-üzemet építtet az ír érdekeltségű Pannonia Ethanol Mohács Zrt. Mohácson, a mintegy 48 milliárd forintból, 2013 végére elkészülő létesítmény alapkövét szerdán rakták le a Duna-parti városban.
Az üzem a tervek szerint évente 600 ezer tonna kukoricából 240 millió liter bioetanol-üzemanyagot és 175 ezer tonna, állatok etetésére használható száraz kukoricatörkölyt állít elő. A gyár építése mintegy 600 embernek ad munkát, üzemeltetése közvetlenül 75, közvetve ezer ember hosszú távú megélhetését biztosíthatja.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld
31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények
Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények
2026. Március 25. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy ukránbarát kormány háborúba viszi az országot
2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld
Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak
Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.
