Hírek
2018. Április 03. 12:33, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Biciklisre lőtt egy autós – Vádat emelnek

Vádat emelt a Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség kedden egy sofőr ellen, aki tavaly novemberben gáz-riasztó fegyverrel rálőtt egy kerékpárosra Budapesten - közölte a fővárosi főügyész az MTI-vel.
Ibolya Tibor a közleményben azt írta, az autót vezető 21 éves férfi erősen ittas utasával a lehúzott ablakon keresztül hangosan szidalmazott egy biciklist, amikor a VII. kerületi Izabella utcában elhaladtak mellette. Amikor a forgalmi okokból megálló autót beérte a biciklis, számon kérte rajtuk korábbi viselkedésüket, mire hangos szóváltás alakult ki közöttük.
A vádlott mellett ülő férfi kiszállt a kocsiból, a vádlott pedig a kesztyűtartóból elővett gáz-riasztó fegyverrel a nyitott ajtón keresztül, körülbelül másfél méter távolságból a kerékpáros felé lőtt, miközben azzal fenyegetőzött, hogy a következő lövéssel a fejét fogja eltalálni. Utasa ekkor visszaült az autóba, majd elhajtottak a helyszínről.
A férfi ellen a Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség fegyveresen elkövetett garázdaság miatt nyújtott be vádiratot - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld
Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát
A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!
2025. Szeptember 04. 07:45, csütörtök | Belföld
Lázár János: aki a közutat versenyzésre használja, az a többi közlekedő életére tör
2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld
A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter
Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.
2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld
Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre
A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.