Városlista
2025. február 9, vasárnap - Abigél

Hírek

2025. Január 25. 06:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Barlangfürdőtűz - 1,29 milliárd forint rendkívüli kormányzati támogatást kap Miskolc a leégett barlangfürdő újjáépítéséhez

Barlangfürdőtűz - 1,29 milliárd forint rendkívüli kormányzati támogatást kap Miskolc a leégett barlangfürdő újjáépítéséhez

1,29 milliárd forint rendkívüli kormányzati támogatást kap Miskolc a leégett barlangfürdő újjáépítésének első ütemére - jelentette be közösségi oldalán Tóth-Szántai József, a vármegyeszékhely polgármestere.

A miskolctapolcai barlangfürdő gyógyászati központjának tetőszerkezete tavaly szeptember 6-án éjszaka égett le. A tűz az aquaterápiás részleg második emeletén keletkezett, ami aztán a tetőszerkezetre is átterjedt. A közel ezer négyzetméteres főépület használhatatlanná vált, később a tűzvizsgálati jelentéséről szóló határozatból az derült ki, hogy "szerelési hibák sorozata, valamint a karbantartás és a szabványossági felülvizsgálat hiánya vezetett" a tűzhöz.

Az épületben keletkezett károk mellett a turizmusban is komoly bevételkiesést okozott a népszerű fürdőhely kényszerű bezárása, csak a tavalyi év utolsó hónapjaira félmilliárd forintra becsülték a kiesés mértékét.
A barlangfürdő újjáépítésének lehetőségeiről már a tüzet követő héten közleményt adott ki a Nemzetgazdasági Minisztérium, amiben azt írták, a kormány minden lehetséges segítséged megad. Az önkormányzat adományszámlát is nyitott a felajánlások fogadására.

Tavaly októberben pedig Lázár János építési és közlekedési miniszter a helyszínen jelentette be, hogy a "kormány Miskolc város segítségére siet, és részt vesz a barlangfürdő újjáépítésében".

A tárcavezető idén január közepén, a városvezetővel közösen tarott miskolci sajtótájékoztatóján megerősítette korábbi ígéretét. Akkor úgy fogalmazott, a leégett miskolctapolcai barlangfürdőt lehetőség szerint június 30-ára beindítják, ehhez egymilliárd forintra van szükség azonnal. Ígéretet tett arra, hogy a kormány idei első ülésén javasolni fogja, hogy Miskolc soron kívül megkapja ezt az összeget január 31-ig.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 08. 07:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: az egész Soros-hálózatot fel kell számolni

Az egész Soros-hálózatot fel kell számolni, szankciókat kell életbe léptetni azokkal szemben, akik külföldről fogadnak el pénzt a magyar politika befolyásolására -

2025. Február 07. 07:18, péntek | Belföld

Hatsávossá bővül az M1-es autópálya Győrig

Megkezdődik az M1-es autópálya hatsávosra bővítése Budapest és Győr között 2025 augusztusában.

2025. Február 07. 07:15, péntek | Belföld

Karácsony Gergely: Budapest győzött, a város érdeke felülírta az ingatlanpanamát

A kormány végre meghátrált, amit már évekkel ezelőtt kellett volna, azt csütörtökön elismerték: mini-Dubaj helyett győzött Budapest érdeke -