Városlista
2026. június 29, hétfő - Péter, Pál

Hírek

2017. Augusztus 30. 10:55, szerda | Belföld
Forrás: mti

Az üzemanyagok jövedéki adójából több, a dohánytermékekéből kevesebb folyt be

Az üzemanyagok jövedéki adójából több, a dohánytermékekéből kevesebb folyt be

Az üzemanyagok jövedéki adójából több bevétele származott az államkasszának az idei első fél évben, mint a tavalyi azonos időszakban, a dohánytermékekből ugyanakkor kevesebb adó folyt be

- írta a Világgazdaság a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) jövedéki statisztikája alapján. A lap szerdai számában megjelent cikk szerint az üzemanyagok jövedéki adójából 291 milliárd forint folyt be az államkasszába az első fél évben, 22,1 milliárd forinttal több, mint a tavalyi első hat hónapban. Benzinből és gázolajból 2,75 milliárd litert tankoltak a kutakon, a forgalom több mint 100 millió literrel emelkedett a tavaly első félévihez képest.

A dohánytermékeknél 33,4 milliárddal, 124,2 milliárd forintra csökkent a jövedékiadó-bevétel. Ezzel párhuzamosan a termékek forgalma is visszaesett: a tavalyi első fél évhez képest 300 millió darabbal kevesebb, mintegy 3,6 milliárd darab cigaretta, szivar és szivarka fogyott.

A szeszes italok és egyéb termékek jövedéki adójából 42 milliárd forint bevétele származott az államnak az idei első fél évben, ez alig változott tavalyhoz képest.

Az idei költségvetés 1029,5 milliárd forint jövedékiadó-bevétellel tervez, ebből az első hat hónapban 457,4 milliárd forint folyt be a Világgazdaság cikke szerint.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld

Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el

Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt

2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld

Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el

Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt

2026. Június 29. 12:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után

A magyar költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után - közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán közzétett videójában.

2026. Június 29. 09:02, hétfő | Belföld

Hőség - Meteorológia: hétfőn nagyon erős UV-B-sugárzás várható

Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte - közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap az MTI-vel.