Hírek
2013. Március 30. 20:35, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Az MSZP bocsánatot kért a Tárkival kapcsolatos tévedése miatt
Az MSZP elnézést kér a Tárkival kapcsolatos tévedése okozta kellemetlenségért.
Az ügy előzménye, hogy Lukács Zoltán szocialista parlamenti képviselő csütörtöki sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva beszélt a Tárki legfrissebb felmérésének eredményéről, amely szerint az MSZP támogatottsága évtizedes mélyponton áll, a teljes népesség körében 9 százalékot tesz ki. Azt mondta: a Tárki a Századvég-csoport tagja, amelynek 3 milliárd forintot adott a kormány anélkül, hogy nyilvánosságra hozta volna, mit teljesít ezért a csoport. "Most már világossá vált, hogy mit teljesít" - fogalmazott.
A Tárki vezérigazgatója, Tóth István György pénteken nyilvános bocsánatkérésre szólította fel az MSZP-t. A Tárki Társadalomkutatási Zrt. független kutatóintézet, magyar magánszemélyek tulajdonában áll, és semmi köze a Századvéghez - írta a Mesterházy Attilának, az MSZP elnökének címzett levelében a vezérigazgató.
A szocialista párt országos központja erre reagálva szombaton közleményt juttatott el az MTI-hez, emlékeztetve: a párt pénteki kommünikéjében nyilvánosan elismerte, hogy az említett sajtótájékoztatón téves információk hangzottak el, és azokat Lukács Zoltán nyilvánosan visszavonta.
"A tévedésünkkel okozott kellemetlenségért az érintettektől ezúton bocsánatot kérünk" - írták.
Korábban a Századvég is jelezte, hogy a Tárki semmilyen kapcsolatban nem áll a Századvég-csoporttal.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Enyhít szorításán a fagy és többfelé várható csapadék a hétvégén
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: nem tartozik Ukrajnára, hogy mire költjük magyar adófizetők pénzét
2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között
Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
