Hírek
2011. Október 21. 07:41, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Az IQ tinikorban változhat
Egy friss kutatás rávilágított arra, hogy kamaszkorban az intelligencia szintje jelentősen csökkenhet vagy éppen nőhet - sokkal nagyobb mértékben, mint azt eddig gondolták.
A kutatók 14 éves tinédzserekkel végezték el a kísérleteiket: mindannyiuknak IQ tesztet kellett kitölteniük. Ezután a tesztet 18 éves koruk körül megismételtették velük - és nagy meglepetésre egyeseknél kiugró fejlődést, míg másoknál nagy mértékű visszaesést tapasztaltak - írja a Nature.
A változások mind a verbális, mind pedig a nonverbális IQ esetében megfigyelhetőek voltak. MRI berendezéssel ugyanakkor sikerült azt is megállapítani, hogy a verbális IQ növekedéssel egy időben nőtt a bal oldali motoros kéreg sűrűsége, míg a nonverbális IQ növekedésekor az elülső kisagyé.
A kutatások fényt derítettek arra, hogy tizenéves korban az agy még igenis nagyon sokat változik, éppen ezért nagyobb hangsúlyt kellene fektetni a megfelelő tananyag és oktatási módszerek kidolgozására. A gimnázium alatt jön el ugyanis az a kritikus négy év, amikor sokat javulhat a gyerekek intelligencia szintje - ugyanakkor sokat romolhat is - mondta Cathy Price professzor.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly
Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld
Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat
Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét
2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról
A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében
Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.
