Hírek
2020. Március 17. 06:10, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Az energiaellátás biztonsága érdekében további lépéseket tesz az E.ON
Az áram- és gázszolgáltatás folyamatos és zavartalan biztosítása érdekében az E.ON további biztonsági óvintézkedéseket vezet be - közölte a társaság hétfőn az MTI-vel.
A vállalat ideiglenesen leállítja egyes halaszható, a folyamatos szolgáltatáshoz nem alapvető tevékenységeit. Amely területeken lehetséges, ott a cég digitális platformjain, azaz online, telefonon vagy e-mailben végezhető a gáz- és áramhálózati ügyintézés, illetve postai úton történik a dokumentumok fogadása. A döntés visszavonásig érvényes.
Elektronikus vagy postai úton intézhető az új bekapcsolási igények, a teljesítménybővítési igények benyújtása, a kiviteli tervek és dokumentációk egyeztetése, illetve a tervfelülvizsgálat.
Felfüggesztették az energiaellenőrzéseket, az ügyfélcserét követő ellenőrzéseket, valamint a gázmérő- és nyomásszabályozó cseréket.
Fokozott biztonsági és higiéniás intézkedések mellett, de az előzetes ütemterv szerint történik a fogyasztói csatlakozóvezetékek építése és az új bekapcsolások, a vezetéképítések és ezek tervezési munkái, az üzemvitelhez kapcsolódó feladatok, karbantartások, a műszaki átadás-átvétel, a szakfelügyelet biztosítása, valamint az alkatrész- és eszközutánpótlást biztosító saját raktárak működtetése.
Az E.ON partnerei továbbra is elvégzik az árammérőórák cseréjét, valamint az időszakos áram- és gáz mérőóra-leolvasásokat.
A közleményben ugyanakkor kiemelték: ha a munkavégzés önkéntes vagy hivatalosan elrendelt karantén területére való belépéssel járna, a tevékenységet elhalasztják. Ilyen esetben az E.ON szakemberei kizárólag üzemzavar elhárítása érdekében, védőfelszerelésben lépnek be a karantén területére.
Ahol lehetséges, az E.ON otthoni munkavégzést rendelt el.
Az E.ON közleményében felidézte: már korábban döntött arról, hogy személyes ügyfélszolgálati irodáit további intézkedésig zárva tartja, és vállalta, hogy egyetlen lakossági ügyfélnél sem kapcsolják ki tartós számlatartozás miatt az áramot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld
NGM: februárban egyszerre nagyobb összeget kapnak a nyugdíjasok
Amit vállaltunk, teljesítjük: 2026-ban is megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete - közölte hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)
2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld
NGM: idén is előrehozottan, karácsony előtt érkeznek a családtámogatási ellátások
A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, hogy a karácsony az ünnep meghittségéről és valódi értékeiről szóljon.
2025. December 23. 08:55, kedd | Belföld
Fuvarozók tüntettek a tervezett útdíjemelés ellen Budapesten és környékén
Fuvarozók tüntetettek a tervezett útdíjemelés ellen hétfőn Budapesten és környékén, ez a rendőrség folyamatos tájékoztatása szerint időszakosan több helyen okozott torlódást, lassulást.
2025. December 23. 08:54, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Háborúmentes karácsonyunk lesz
Egy háborúmentes karácsonyunk lesz, de a háborús veszély nem múlt el - figyelmeztetett Orbán Viktor miniszterelnök a TV2 Tények című műsorának különkiadásában hétfőn este.
