Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2022. Február 08. 16:03, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Átlagosan két számjegyű reálbér-emelkedés várható idén

Átlagosan két számjegyű reálbér-emelkedés várható idén

Átlagosan két számjegyű, tíz százalék feletti reálbér-növekedésre számít idén Regős Gábor, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. makrogazdasági üzletágvezetője.

A szakember az M1 csatornán hétfőn azt mondta: lesz, akinek jobban, és lesz, akinek kevésbé emelkedik a bére, de reményei szerint legalább az infláció mértékét elérik a béremelések.

Hozzátette: a fegyverpénzzel, a családi személyi jövedelemadó-visszatérítéssel és a 13. havi nyugdíjjal sok pénzt kapnak az emberek, ez a gazdaságban a fogyasztás és a megtakarítások növekedésében, valamint a hiteltörlesztésekben is megjelenik. Sokan azok közül, akik hitelmoratóriumot vettek igénybe, törlesztésre fordítják majd a kapott összeget, de minden családnál mások az igények - mondta.

Regős Gábor a műsorban arról is beszélt: Magyarország a három nagy hitelminősítőnél már nem a befektetésre ajánlott kategória alján, hanem feljebb van, és stabil a bizalom az ország iránt.

Címkék: bér, béremelés, reálbér

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.

2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld

Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást

Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.

2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!

Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.

2026. Április 19. 09:00, vasárnap | Belföld

Hétfőn tartja első ülését a Tisza-frakció