Hírek
2013. Április 08. 09:05, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Árvíz - Még nem apad a Marcal Veszprém megyében, folytatódik a védekezés
Még nem csökken a Marcal vízállása Veszprém megyében, folytatódik az árvízi védekezés a folyó mentén - tájékoztatta a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője hétfőn az MTI-t.
Révész András közlése szerint stagnál a Marcal Egyházaskesző és Nemesgörzsöny körzetében; vasárnap éjszaka több mint 200 önkéntes és hivatásos dolgozott a gátakon.
Hozzátette: hétfő reggel folytatódott a munka, és egészen addig tart, amíg nem indul meg az apadás. A Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság szakemberei Egyházaskesző mellett mára várják a Marcal apadását.
Hétfőn továbbépítik Nemesgörzsönynél az úgynevezett jászolgátat (két pallósor közé döngölt föld), amely megakadályozza, hogy tovább áradjon a folyó Marcaltő irányába - tájékoztatott a szóvivő.
Újabb hidat nyitottak meg ideiglenesen a személyautó-forgalom előtt: a 8408-as úton a Marcaltő és Rábaszentandrás közötti kis hídon a védekezés idején közlekedhetnek a személyautók, így kis kerülővel el lehet jutni Marcaltőről Egyházaskeszőre - közölte Révész András.
Veszprém megyében jelenleg három útszakasz van lezárva árvízi védekezés miatt - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 08:26, vasárnap | Belföld
Operatív törzs: ahol riasztás van érvényben, ott aki teheti, ne induljon útnak
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg
2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
