Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2020. Április 03. 09:01, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Applikáción keresztül nyújt segítséget bőrbetegeknek egy alkalmazás

Applikáción keresztül nyújt segítséget bőrbetegeknek egy alkalmazás

A Semmelweis Egyetem Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinikája egy alkalmazáson keresztül nyújt segítséget a pácienseknek, akik így személyes konzultáció nélkül kérhetnek tanácsot a szakorvosoktól

- közölte az egyetem csütörtökön az MTI-vel. Az alkalmazás segítségével a páciensek bőrtünetükről készíthetnek egy képet, melyet szöveges megjegyzéssel kiegészítve, TAJ-számuk megadását követően továbbíthatnak a klinika szakorvosai felé.

A diagnózist - a szakorvosok terheltségétől függően - néhány órán, de legkésőbb három napon belül e-mailben megkapják.

A MedInnoScan applikációnak köszönhetően csak a feltétlenül személyes jelenlétet igénylő esetekben kell megjelenniük a betegeknek a bőrgyógyászati rendelésen.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld

Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől

A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.

2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld

Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld

Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak

Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága