Városlista
2026. január 16, péntek - Gusztáv

Hírek

2012. Április 01. 14:01, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

A zuhanó földgázárak az autógyártók érdeklődését is felkelthetik

A zuhanó földgázárak az autógyártók érdeklődését is felkelthetik

10 éve nem látott mélységbe, 2,14 dollárra zuhant az amerikai földgáz árfolyama csütörtökön.

A földgáz árfolyamának esésében az alábbi tényezők játszottak főszerepet: a rekord magas kőolajárak miatt a kitermelők felfuttatták kitermelésüket, ami a melléktermék földgáz esetében is növelte a kínálatot; Amerikában a negyedik legmelegebb telet tudhatják maguk mögött, ami jelentősen alacsonyabb keresletet indukált az időszakban, az erőművek csak fokozatosan állnak át a széntüzelésről földgáztüzelésre.

A földgáz árfolyamának esésében az alábbi tényezők játszottak főszerepet: a rekord magas kőolajárak miatt a kitermelők felfuttatták kitermelésüket, ami a melléktermék földgáz esetében is növelte a kínálatot, Amerikában a negyedik legmelegebb telet tudhatják maguk mögött, ami jelentősen alacsonyabb keresletet indukált az időszakban, az erőművek csak fokozatosan állnak át a széntüzelésről földgáztüzelésre.

Az Equilor elemzői szerint szerint a piac rendkívül pesszimistává vált, és bár az esés még nem gyorsult be, az első téteket már most elhelyeznénk egy nagyobb ívű short-zárási hullámra (árfolyam-emelkedésre) játszva.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 16. 07:08, péntek | Belföld

Takács Péter: a kormány 1160 mentőautót cserélt le az elmúlt években

A kormány 1160 ügyeleti és mentési feladatot ellátó mentőautót cserélt le az elmúlt években

2026. Január 16. 07:07, péntek | Belföld

Vasárnapig enyhül az időjárás, utána ismét hűlni fog a levegő

Enyhül az időjárás, sokfelé azonban ködre, helyenként minimális ónos esőre lehet számítani, vasárnap újra hidegebb lesz - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője csütörtöki közleményében.

2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről

A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható